ŞİREHAN OTEL - HER HAKKI SAKLIDIR © 2013

Caz sanatçısı Karsu Dönmez Şirehan Hotel’de konser verdi

“Şirehan’da konser vermek büyük bir keyifti”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin de katkıları ile açılışı yeni gerçekleştirilen Şirehan Hotel’de ilk konseri veren sanatçı unvanını alan ünlü caz sanatçısı Karsu Dönmez Dönmez izleyenleri büyülerken tarihi bir mekân içerisinde konser vermenin büyük bir keyif olduğunu ifade ederek “Kendimi zaman tüneli içerisinde gibi hissediyorum. Yüzlerce yıllık tarih ve modern tarzın birleşmesinden oluşan bu mükemmel mekânı çok sevdim” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziantep’e davet edilen ve Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçisi Jan Paul Dirskse, Irak’ın Gaziantep Başkonsolosu Sabah S. Debbağh, Gaziantep Büyükşehir Kültür Müdürü Sema Marangoz, Gaziantep Hollanda Fahri Konsolosu Bora Tezel ve çok sayıda caz sever hayranlıkla izlediği Caz müziği sanatçısı Karsu Dönmez Dönmez Trio izleyenleri adeta büyüledi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren konserden sonra Tahir Tekin Öztan’ı kutlayan caz sanatçısı Karsu Dönmez Dö ız için sizi kutluyorum. Tarih, kültür ve modern dizayna sahip olan Şirehan Hotel beni çok etkiledi. Adeta büyülendim” dedi.

Şirehan Hotel’deki ilk konseri Karsu Dönmez verdi

Çok amaçlı toplantı, konserler ve davetler için Gaziantep’in en önemli mekânları arasında yer alan ve tarihi ve mistik yapısıyla konuklarının hayran kaldığı Şirehan Hotel avlusunda ilk konseri Hollanda’da yaşayan ünlü caz sanatçısı Karsu Dönmez Dönmez verdi. Kendisini zaman makinası içerisinde hissettiğini ifade eden Karsu Dönmez Dönmez “Mükemmel dizayn edilmiş bir odada kalıyorum. Kendimi tarihin derinliklerinde yaşıyor gibi hissettim. Biz sanatçılar için üç şey önemlidir. Ses, hotel ve yemek. Şirehan’da mükemmel yemekler, ses ve oda her sanatçının istediği rahatlığı sağlamanın da üstündedir. Burada olmak ve Şirehan Hotel’de ilk konseri vermekten dolayı çok mutlu ve heyecanlıyım. Bu güzel mekânda ilk konser veren sanatçı olmakta ayrıca benim için önemli bir ilk. Şirehan Hotel ve hemen yanı başındaki Yemiş Hanı restore ettirerek gelecek nesillere aktarma yolunda önemli bir başarı sağlayan Tahir Tekin Öztan’ı yürekten kutluyorum.” dedi. Kendisi aslen Hatay’lı olan ve Hollanda’da yaşamını sürdüren Caz sanatçısı Karsu Dönmez Dönmez Şirehan Hotel’de verdiği konserinde Türkçe şarkıların yanı sıra kendi bestesi olan yabancı caz şarkılar söyleyerek sevenlerini coşturdu. Hollanda Büyükelçisi Dirkse, esprileriler ile geceye renk katan caz sanatçısı Karsu Dönmez Dönmez’nin üşüdüğünü görünce ceketini çıkarıp sanatçıya verdi. Sanatçıya büyük gelen ceket espri konusu oldu. Zaman zaman ezan sesi ile konserine ara veren sanatçı izleyenlerden büyük alkış aldı.

İlginç bir öyküsü bulunan Piyanist, besteci, aranjör ve söz yazarı Karsu Dönmez 1990 yılında Amsterdam’da doğdu. Babasının araba için biriktirdiği para ile alınan piyanoyla başladığı müzik kariyerinde hızlı adımlarla ilerliyor. Karsu Dönmez, yüzyılın en önemli müzik salonlarından biri kabul edilen Carniege Hall’da bu güne kadar üç konser verdi. 2006 yılında Amerika Elçiliği bursu ile Rhoad Island’da World Athlete Artist Games’e devam edip klasik şan eğitimi alan Karsu Dönmez, seslendirdiği eserlerin büyük bölümünü kendi yazıyor ve restorasyonlarını da kendisi yapıyor. Şirehan Hotel’de verdiği konserin ardından Sahan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tekin Öztan’la uzun uzun sohbet eden ünlü caz sanatçısı Karsu Dönmez Öztan’ı kutlayarak böyle bir kültür abidesinde olmaktan gurur duyduğunu da ifade etti. Konserin sonunda hayranlarına fotoğraflarını ve yeni CD’sini de imzalayan Karsu Dönmez gecenin anısına bütün hayranlarıyla fotoğraf çektirdi.

Şirehan açık hava konserleri için önemli bir mekân

Yaz düğünleri kadar korser ve açık hava organizasyonları içinde önemli bir mekân haline gelen Şirehan Hotel’in ulusal ve uluslar arası birçok organizasyona ev sahipliği yapmaya devam edeceğini ifade eden Sahan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tekin Öztan bu gün ilk kez Şirehan Hotel’de bir açık hava konseri gerçekleştirildi. Caz severleri ünlü sanatçımız Karsu Dönmez ile buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr Asım Güzelbey’e ve ekibine teşekkür ediyorum. Caz dünyasının önemli sesi Karsu Dönmez rüya gibi bir konsere imza attı. Kendisini kutluyorum. Şirehan Hotel avlusu özellikle yaz düğünleri, konserler ve açık hava organizasyonları için büyük ilgi görüyor. Tarihi dokusu ve geniş mekânıyla birçok organizasyona ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Resimler

Büyük resmi görmek için resmin üzerini tıklamanız yeterlidir..