ŞİREHAN OTEL - HER HAKKI SAKLIDIR © 2013

Gaziantep Mutfağı, Şirehan Otel İle Dünya'ya Kapılarını Açıyor..

“Gaziantep mutfağı, Türkiye'nin ve Dünya'nın mutfaklarına giriyor”

Gurme Turizmi

Birlikte gezelim, birlikte pişirelim, birlikte yiyelim.

Anadolu’da ve Mezopotamya’da yemek kültürünün en iyi örneklerinin sergilendiği, yüzyılar boyunca konumu nedeni ile insanların ilgi odağı ve uğrak yeri olmuş bir ekoldür Gaziantep. Binlerce yıllık tarihi pek çok kültüre ev sahipliği yapması ve Tarihi ipek yolunun en önemli noktasında yer alması Sosyal, Kültürel gelişiminin yanı sıra bu küçük Anadolu modeli şehrin dünyada benzeri bulunmayan özeliklerde bir mutfak kültürüne sahip olmasına da olanak sağlamıştır. 

Şimdi tüm bu özellikleri içinde barındıran Gaziantep mutfağı ve mutfak kültürüne has lezzetleri evlerinizde misafirleriniz ile birlikte yapıp, yemek istemez misiniz? 

Nedir Gurme Turizmi, bu hizmetten nasıl faydalanılır?

Otelimizde hazırlanan on kişilik mutfaklarda misafirlerimiz 3 günlük paketler içerisinde Gaziantep’e mahsus lezzetlerin nasıl hazırlandıklarını, hangi malzemelerin ne ölçüde kullanıldığını, etlerin mevsimine göre nasıl marine edileceği, mevsimine göre hangi kebapların hazırlanması gerektiğini, mevsimlik sebzelerin özelliklerine göre hangi lezzetlerin hazırlandığını, Anadolumuzun her yerinde bolluk ve çok çeşitlilikle bulabileceğiniz tahılların Gaziantep mutfağında  nasıl kullanıldığı yeri ve önemi üzerine bilgilendirilecek; Tüm bu öğretilerin ışığında o değerli ve nadir lezzetleri kendi evlerinde rahatlıkla yapabilmenin mutluluğunu yaşayacaklardır. Lezzeti tartışılmaz kebapları, çorbaları, sebzeli ve etli yemekleri bu çok özel bilgiler ışığında yapabilecek ve sevdiklerinize tattırabileceksiniz. 

Programımız;

Örnek Program Şeması

1.gün

Başlangıç 10.00 Bitiş 13.00 (saat 13.00 dan itibaren yapılan yemekler eğlenceli bir ortamda yenecektir.)

2.gün

Başlangıç 10.00 Bitiş 13.00 (saat 13.00 dan itibaren yapılan yemekler eğlenceli bir ortamda yenecektir.)

3.gün

Başlangıç 10.00 Bitiş 13.00 (saat 13.00 dan itibaren yapılan yemekler eğlenceli bir ortamda yenecek, ayrıca kurs programı sona erdiği için sertifika töreni yapılacaktır.)

ANADOLUNUN “LEZZET” BAŞKENTİ GAZİANTEP 420’ DEN FAZLA YEMEK ÇEŞİDİ VE MİSTİK MİMARİSİ İLE GÖZ KAMAŞTIRAN ŞİREHAN OTEL İLE SİZLERİ BEKLİYOR!